XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 października 2017

XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” obchodzimy dzisiaj w Polsce. Z tej okazji odbywa się także coroczna zbiórka do puszek na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła przeznaczone będą na ten cel. Msza o godz. 12.00 będzie przygotowana przez młodzież i sprawowana w intencji darczyńców Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Ofiary zbierane na tacę w ubiegłą niedzielę i przeznaczone na spłatę kredytu związanego z renowacją naszego kościoła wyniosły 6628 zł. Bóg zapłać za to wsparcie.

Nabożeństwa Różańcowe odbywają się codziennie przez cały miesiąc październik o godz. 18.30.

„Rekolekcje na dobry początek” zatytułowane „Miłość – Ja, ty, On” rozpoczną się w przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 19.00. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Grabowski – dominikanin, wykładowca akademicki, pisarz. Tego dnia podczas tej Eucharystii o godz. 19.00 zainauguruje działalność nasze Duszpasterstwo Akademickie „Studnia”, a po Mszy zapraszamy studentów na tradycyjna „kolacyjkę”.

Chór kameralny „Studnia Jakubowa” wraz z Duszpasterstwem Akademickim „Studnia” zapraszają na warsztaty śpiewu, które poprowadzi Paweł Bębenek z Krakowa, znany kompozytor muzyki liturgicznej, śpiewak i dyrygent. Odbędą się one w dniach 13-15 października. Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej Kościoła Akademickiego.

Stowarzyszenie „PRZYSTAŃ M” zaprasza osoby przeżywające trudności w relacjach z najbliższymi na bezpłatne spotkania grup wsparcia pracujących w programie „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”. Te spotkania odbywają się przy naszym kościele i także w innych miejscach w Toruniu. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.

Wspólnota dla mężczyzn „Lew Judy” zaprasza dorosłych mężczyzn do formacji w kolejnej kompanii braci powstającej przy Kościele Akademickim. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

W zakrystii kościoła można już odbierać kartki i także składać tegoroczne Wypominki Modlitewne za naszych zmarłych.