XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 października 2017

Przeprowadzona w ubiegłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej przyniosła kwotę 1625 zł. Bóg zapłać za to wsparcie.

Dzisiaj, 1 października, rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które w naszym kościele będą odprawiane przez cały miesiąc o godz. 18.30.

Msza św. inaugurująca nowy Rok Akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika zostanie odprawiona w czwartek, o godz. 19.00. Tej Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Andrzej Suski. Wcześniej o godz. 18.15 studenci poprowadzą różaniec w intencji ludzi i spraw naszego uniwersytetu. Zapraszamy szczególnie studentów, wykładowców, pracowników akademickich i wszystkich absolwentów UMK.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu zaprasza na studia podyplomowe w zakresie bioetyki. Informacje znajdują na stronie internetowej Wydziału Teologicznego.

Przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy: we wtorki w godz. 12-14 – Poradnictwo Psychologiczne, w czwartki w godz. 17-19 – Poradnictwo Rodzinne oraz we wtorki i w środy w godz. 17-19 – Pogotowie Duszpasterskie. Ta ostatnia propozycja jest okazją do bezpośredniego porozmawiania z kapłanem na różne ważne tematy. Zapisy na te wszystkie indywidualne i bezpłatne spotkania odbywają się w księgarence w kruchcie kościoła.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich studentów, wykładowców i pracowników akademickich, którzy rozpoczynają nowy rok studiów i pracy.