XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 sierpnia 2017

Dzisiaj w kościołach naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez nawałnice, które niedawno nawiedziły nasz kraj. Ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła zostaną przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

Dzisiaj ostatni dzień Festiwalu „Bella Skyway”, który odbywa się w tym tygodniu w Toruniu i również w naszym kościele jest prezentowana jedna z instalacji. Muzyce granej na żywo towarzyszą wizualizacje wyświetlane na prospekcie organów oraz sklepieniu świątyni. Ta instalacja wykorzystuje wymiar sakralny kościoła i wpisuje się w charakter, piękno tego szczególnego miejsca. Zapraszamy do odwiedzenia także naszego kościoła!

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

W ramach festiwalu Tan(Go)tyk Maraton 2017 odbędzie się w sobotę o godz. 14.30 w naszym kościele Koncert Organowy w wykonaniu toruńskie-go organisty p. Marcina Łęckiego. Wstęp wolny, zapraszamy.

Za tydzień I-sza niedziela miesiąca i ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem naszego kościoła. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

W naszej wspólnocie zakonnej jezuitów witamy przybyłych w ostatnich dniach ojców Tadeusza Domerackiego, Michała Kłosińskiego i Marka Stelmaszczuka, których polecamy Bożej opiece i życzliwej pamięci was wszystkich.

Witamy serdecznie w naszym Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!