XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 lipca 2017

Kwesta przeprowadzona w ubiegłą niedzielę na rzecz Kolegium Kujawskiego czyli szkoły katolickiej w Aleksandrowie Kujawskim przyniosła kwotę 7407 zł. Bóg zapłać za przekazane wsparcie!

Uroczystość św. Ignacego Loyoli – założyciela Jezuitów – przypada w poniedziałek, 31 lipca. Tego dnia kazania w naszym kościele będzie głosił o. Piotr Szymański SJ. W tą uroczystość będziemy również błogosławić wodę św. Ignacego, która jest często używana w modlitwie o dobry przebieg ciąży i urodzin dziecka.

W poniedziałek wyjedzie z Torunia ks. Andrzej Jarzyna, który przez ostatni rok pracował przy naszym kościele. Dziękując Księdzu Andrzejowi za posługę polecajmy go Bożej Opatrzności i wspierajmy naszą modlitwą.

W piątek, 4 sierpnia wyruszy z Katedry toruńskiej 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Aktualnie trwają zapisy, a więcej informacji w parafiach, na plakatach i na stronach internetowych.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Za tydzień I-sza niedziela miesiąca i ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem naszego kościoła. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w naszym Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!