Uroczystość ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia 2018

Dzisiaj w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki obowiązuje w naszym kościele niedzielny porządek Mszy św.

Spowiadamy dzisiaj podczas wszystkich Eucharystii. A od wtorku, 2 stycznia wracamy do zwyczajnego porządku spowiedzi czyli w dni powsze-dnie spowiadamy w godz. 7.30-12.00 i 16.00-19.30 oraz w niedziele podczas Mszy św.

Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, tytularne święto naszego zakonu – Towarzystwa Jezusowego, będziemy obchodzili w środę. Prosi-my o modlitwę w intencji jezuitów w Toruniu i na całym świecie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo tego dnia zostanie odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada w sobotę, 6 stycznia. W naszym kościele będzie tego dnia niedzielny porządek Mszy św. i spowiedzi. Przypominamy, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa tego dnia we Mszy św.

Chór kameralny „Studnia Jakubowa” działający przy naszym kościele zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd, które odbędzie się w sobotę (6 stycznia) po Mszy św. o godz. 12.00.

W niedzielę, 7 stycznia o godz. 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie.

Wszystkim Wam tutaj obecnym, naszym Przyjaciołom i Dobroczyńcom, życzymy wiele Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku. Obyśmy tak jak Maryja byli otwarci działanie Boga w naszym życiu i odpowiadali na nie w codzienności.