Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017

Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wraz z całym Kościołem w Polsce odnowimy przed błogosławieństwem „Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Niech to będzie świadome uznanie panowania Jezusa nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Msza Świętą w intencji mężczyzn zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 19.00. A po Mszy św. odbędzie się konferencja zatytułowana „Bóg i ojczyzna, a dlaczego honor?”, którą wygłosi o. Rafał Huzarski SJ.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Szczęśliwego Życia”, które poprowadzi o. Mieczysław Łusiak, jezuita, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Suchej k. Bydgoszczy. Wykład zatytułowany „O zaufaniu i nadziei” odbędzie się w środę o godz. 18.00 w Domku DA.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza nie tylko studentów, ale wszystkie osoby pragnące pogłębić swoją wiarę, na spotkanie z cyklu „Wiara szukająca zrozumienia”, które odbędzie się w piątek o godz. 20.00 w Domku DA. Więcej informacji na plakatach i w internecie.

Za tydzień, przypada także I-sza niedziela miesiąca i ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem naszego kościoła. Dziękujemy za każde wsparcie!

Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Jako wspólnota Kościoła Akademickiego i Duszpasterstwo Akademickie, wzięliśmy pod opiekę dwie rodziny. Są to samotna kobieta oraz matka wychowująca syna. Wśród największych potrzeb są lodówka, węgiel i prysznic. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie w kruchcie kościoła. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

Przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z Pogotowia Duszpasterskiego czyli indywidualnej rozmowy, spowiedzi z kapłanem. Te spotkania odbywają się we wtorki i w środy w godz. 17-19. Można zapisywać się na te spotkania w księgarence w kruchcie kościoła.