NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 1 kwietnia 2018

Posłuchajmy najpierw życzeń naszego księdza biskupa:
„Drodzy diecezjanie! Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!
Święta Zmartwychwstania to czas radości i przyjęcia do naszego życia Jezusa Chrystusa, który zwyciężył śmierć i grzech. Pamiętajmy, że „jeśli wszelka miłość pragnie wieczności – Boża Miłość nie tylko jej pragnie, ale ją sprawia i nią jest” (J. Ratzninger). Ludzie wierzący w sposób szczególny doświadczają tej prawdy w czasie Wielkanocy.
Drodzy diecezjanie, niech Święta będą dla Was źródłem nadziei i pokoju. Życzę mocy ducha, otwarcia na łaskę oraz pełnych miłości spotkań z bliźnimi. Nie pozwólmy, aby podziały i doraźne spory zakłóciły radość świętowania. W logice Ewangelii nie ten ma rację, kto głośniej wyraża swoje poglądy, ale ten kto bardziej kocha i słucha głosu Boga. Niech Ewangelia Życia pozwoli nam z szacunkiem spojrzeć na drugiego człowieka, szczególnie tego najbardziej bezbronnego! Pamiętajmy w modlitwach i w praktyce miłości o chorych i poranionych.
Duchownym, osobom konsekrowanym oraz świeckim życzę wiernego trwania przy Jezusie Chrystusie. Niech Zmartwychwstały nieustannie obdarza darem wiary i pokoju!
Zapewniam o modlitwie, życzliwości i przesyłam pasterskie błogosławieństwo”.
bp Wiesław Śmigiel, biskup toruński

Dzisiaj, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w naszym kościele nie spowiadamy. Informujemy również, że po świętach czyli w Oktawie Wielkanocy, spowiadać będziemy tylko podczas Mszy św. A zatem do soboty włącznie nie będzie dyżuru przedpołudniowego i popołudniowego.

W ramach przygotowań do Niedzieli Miłosierdzia Bożego będziemy w tym tygodniu codziennie, do soboty włącznie, o godz. 15.00 odmawiać Nowennę wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Papieskiego Wydziału Teologicznego „Bobolanum” w Warszawie.

W Niedzielę Palmową studenci z naszego DA przygotowujący się na wolontariat do Zambii zorganizowali kiermasz wielkanocny i przy tej okazji zebrali 1578 zł. Bóg zapłać za to wsparcie.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają wszystkich na czuwanie przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, które odbędzie się w kościele w sobotę, 7 kwietnia w godz. 20.00.

Życzenia świąteczne od całej wspólnoty jezuitów pracujących w Toruniu!