IV NIEDZIELA ADWENTU – 24 grudnia 2017

LIST BISKUPA TORUŃSKIEGO NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

Przeprowadzona ubiegłej niedzieli przez młodzież z GiLA kwesta na pomoc dla Przedszkola dla Dzieci Niewidomych w Laskach przyniosła kwotę 5757 zł. Bóg zapłać za tak hojne wsparcie!

Dzisiaj w niedzielę, 24 grudnia Msze św. w naszym kościele tylko o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. A zatem odwołane są Eucharystie popołudniowe czyli o godz. 17.00, 19.00 i 20.30. Spowiedź odbywa się przed i w trakcie wszystkich Mszy św. Po godz. 13 kościół zostanie zamknięty ze względu na przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy natomiast na Pasterkę w intencji Wszystkich Wiernych uczęszczających do naszego kościoła, którą tradycyjnie odprawimy dzisiaj o godz. 24.00. Wcześniej koncert zespołu „Portamus Gaudium” rozpocznie się już o godz. 23.30.

W Boże Narodzenie i w drugi dzień Świąt – Msze św. według porządku niedzielnego. Wyjątkowo w Boże Narodzenie (25.XII) nie odprawimy Mszy św. o godz. 7.30. W te dwa świąteczne dni nie będzie spowiedzi w naszym kościele.

W oktawie świąt Bożego Narodzenia czyli od środy (27.XII) do poniedziałku (1.I) włącznie okazja do spowiedzi tylko podczas Mszy św. Nie będzie zatem dyżuru przed i po południu.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Szczęśliwego Życia”, które poprowadzi o. Mieczysław Łusiak, jezuita, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Suchej k. Bydgoszczy. Wykład zatytułowany „O porażce i sukcesie” odbędzie się w środę o godz. 18.00 w Domku DA.

W niedzielę, 31 grudnia zostaje odwołana Msza o godz. 20.30. A zatem ostatnia Eucharystia zostanie odprawiona tego dnia o godz. 19.00

W księgarni przy naszym kościele są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas. Opłatki można również otrzymać w zakrystii.