III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2018

Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan rozpoczęliśmy 18 stycznia i w tym roku jest on obchodzony pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

Za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego modlimy się podczas Eucharystii odprawianej w środy o godz. 19.00.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza studentów na Mszę św. w intencji sesji egzaminacyjnej, podczas której będzie także możliwość otrzymania indywidualnego błogosławieństwa. Ta Eucharystia zostanie odprawiona w czwartek, o godz. 20.00 w Domku DA.

Polecamy nowy film pt. „Ignacy Loyola”, który opowiada historię życia i przemiany św. Ignacego Loyoli – założyciela jezuitów. Można go obejrzeć w ki-nie w Centrum Sztuki Współczesnej przy ul. Wały Generała Władysława Sikorskiego 13. Najbliższe projekcje: niedziela – godz. 16.00, wtorek – godz. 16.00, środa – godz. 20.00 i czwartek – godz. 18.00. Bilety w cenie 12 i 14 zł do nabycia w Centrum Sztuki Współczesnej.

Zapraszamy szczególnie studentów, doktorantów i pracowników akademickich do udziału w Rekolekcjach Ignacjańskich w życiu codziennym, które rozpoczną się w czwartek, 1 marca i potrwają trzy tygodnie. Więcej informacji na plakatach i na naszej stronie internetowej.

Wydział Katechetyczny naszej diecezji organizuje pielgrzymkę do Włoch Północnych w terminie: 1-10 lipca. Więcej informacji oraz kontakt do organizatora na plakacie w gablocie.

Planujemy w najbliższym czasie zainstalować w naszym kościele dwa nowe, dźwiękoszczelne konfesjonały, które stworzą lepsze warunki do przeżywania spowiedzi zarówno dla penitenta jak i dla kapłana. Koszt tych dwóch, nowych konfesjonałów wyniesie ponad 40 tys. złotych i dlatego prosimy o wsparcie tej inwestycji. Można to zrobić przekazując ofiarę w kopercie z napisem „konfesjonały” lub też dokonując przelewu na nasze konto z tym samym dopiskiem. Numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej, w gablocie w przedsionku kościoła i także w zakrystii. Z góry dziękujemy za każdą ofiarę.